Zawody w Gorzowie przejdą do historii jako prawdziwy popis naszych młodych zawodniczek. Ale na początek o wyścigu K-1 juniorek. Zawodniczka MKK-Łączany,  Klaudia Sowa w tym wyścigu długo płynęła z bardzo dobrze dysponowaną, niemiecką zawodniczką i zdobyła tytuł wicemistrzowski. W konkurencji C-2 juniorów zawodnicy MKSW Trzebinia – Adrian Kuciel i Tomasz Topa, również wywalczyli srebro. Świetną passę młodziczek z KKW-1929 Kraków, rozpoczęła Natalia Kurpan startująca w K-1 na dystansie 8,4 km.  Jej zwycięstwo nie było zagrożone nawet przez chwilę, zwyciężyła pewnie z dużą przewagą nad kolejną zawodniczką.

Zdecydowanie więcej emocji i walkę do ostatnich metrów dostarczył  wyścig młodziczek w kajakowych dwójkach. Joasia Kurpan nie chciała być gorsza od siostry, razem z Wiktorią Bierzało zwyciężyły, a o sukcesie zdecydowała przenoska i dobry finisz po zejściu na wodę. Kolejny medal wywalczony w Gorzowie to zasługa Ady Kąkol z KKW-1929 Kraków, która w wyścigu juniorek młodszych na dystansie 12,1 km zdobyła medal brązowy. Tu również nie zabrakło emocji i trudnych momentów po wywrotce zawodniczki na przenosce.  Krakowski kanadyjkarz z KS”Nadwiślan” – Kraków,  Aleksy Datoń wywalczył srebrny medal w konkurencji C-1 młodzików. Z dobrej strony pokazała się Natalia Tomasik zajmując VI miejsce w C-1 juniorek młodszych oraz dwójka młodzików Kacper Adamus i Kacper Tyrała z KKW-29, sklasyfikowani również na VI miejscu.

Zawody w kajakowym maratonie to ostatni sprawdzian przed najważniejszymi zawodami młodych zawodników – Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży i Mistrzostwami Polski Młodzików.