W upalną niedzielę 25 czerwca 2017 r. na przystani kajakowej w Łączanach odbył się Piknik Flisacki wraz z regatami kajakowymi. Impreza została zorganizowana przez Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy i Międzyszkolny Klub Kajakowy w Łączanach w ramach projektu “Polsko-Słowacki rok obrzędów i zwyczajów w cyklu wydarzeń kulturalno-turystycznych”.

Od godziny dziesiątej na dystansie 200 m zmagali się kajakarze młodsi i starsi. Wyniki wyścigów w poszczególnych kategoriach prezentowały się następująco:

T1 dzieci dziewczyny: miejsce I – Anita Wojtacha MKK Łączany, miejsce II – Julia Majcherczyk MKK Łączany, miejsce III – Marcelina Wojtacha MKK Łączany;

T1 dzieci chłopcy: miejsce I – Kacper Kozioł MKK Łączany, miejsce II – Jakub Ewiak MKK Łączany;

K1 dzieci dziewczyny: miejsce I – Agnieszka Bobowska Yacht Club, miejsce II – Magdalena Miśkiewicz MKK Łączany, miejsce III – Małgorzata Kubas MKK Łączany;

K1 dzieci chłopcy: miejsce I – Kajetan Grelowski KS Nadwiślan, miejsce II – Marcel Bobowski Yacht Club, miejsce III – Krystian Heim KS Nadwiślan;

K1 juniorzy młodsi: miejsce I – Jacek Piech KWW 29, miejsce II – Patryk Stelmach Yacht Club, miejsce III – Mateusz Jagocki KS Nadwiślan;

K1 juniorki: miejsce I – Klaudia Sowa MKK Łączany, miejsce II – Adrianna Kąkol KWW 29, miejsce III – Iga Struzikowska Yacht Club;

K1 juniorzy: miejsce I – Mateusz Sowa MKK Łączany, miejsce II – Daniel Wiecheć MKK Łączany, miejsce III – Piotr Kaputa KS Nadwiślan;

K1 młodziczki: miejsce I – Wiktoria Bierzało KKW 29, miejsce II – Natalia Kurpan KKW 29, miejsce III – Joanna Kurpan KKW 29;

K1 młodziki: miejsce I – Kacper Adamus KKW 29, miejsce II – Kacper Tyrała KKW 29, miejsce III – Michał Kubas MKK Łączany;

C1 młodziczki: miejsce I – Anna Topa MKSW Trzebinia, miejsce II – Maria Woźniak MKSW Trzebinia, miejsce III – Martyna Gozdek MKSW Trzebinia;

C1 młodziki: miejsce I – Aleksy Datoń KS Nadwiślan, miejsce II – Nikodem Łatka MKSW Trzebinia;

K1 weteranki: miejsce I – Jolanta Niedzielczyk MKSW Trzebinia;

K1 weterani: miejsce I – Marek Miśkiewicz MKK Łączany, miejsce II – Roman Maciaś MKSW Trzebinia, miejsce III – Władysław Jędrzejczyk MKSW Trzebinia;

K2 dzieci dziewczyny: miejsce I – Magdalena Miśkiewicz i Małgorzata Kubas MKK Łączany;

K2 dzieci chłopcy: miejsce I – Kajetan Grelowski i Krystian Heim KS Nadwiślan, miejsce II – Marcel Bobowski i Mateusz Bobowski Yacht Club;

K2 juniorki: miejsce I – Klaudia Sowa MKK Łączany i Adrianna Kąkol KKW 29;

K2 juniorzy: miejsce I – Mateusz Sowa i Daniel Wiecheć MKK Łączany, miejsce II – Mateusz Jagocki i Piotr Kaputa KS Nadwiślan, miejsce III – Patryk Stelmach i Jan Więckowski Yacht Club;

K2 młodziczki: miejsce I – Wiktoria Bierzało i Natalia Kurpan KKW29, miejsce II – Joanna Kurpan KKW 29 i Justyna Stelmach Yacht Club, miejsce III – Gabriela Kowalewska i Kalina Grelowska KS Nadwiślan;

K2 młodziki: miejsce I – Kacper Adamus i Kacper Tyrała KKW 29, miejsce II – Grzegorz Olszewski i Aleksy Datoń KS Nadwiślan, miejsce III – Michał Kubas i Michał Wiecheć MKK Łączany;

K2 weterani: miejsce I – Marek Miśkiewicz i Marcin Mostowik MKK Łączany, miejsce II – Władysław Jędrzejczyk i Roman Maciaś – MKSW Trzebinia; punktacja drużynowa: miejsce I – MKK Łączany, miejsce II – KKW 29, miejsce III – KS Nadwiślan.

Medale i puchary wręczali: Starosta Gminy Divina Emil Molko, Wójt Gminy Brzeźnica Bogusław Antos oraz Prezes Międzyszkolnego Klubu Kajakowego Łączany Marek Miśkiewicz.

Gratulacje dla wszystkich uczestników