To był bardzo intensywny tydzień dla zawodników małopolskich klubów. Dzięki dotacji z Ministerstwa Sporu i Turystyki od wtorku 9 października grupa z Nadwiślanu, Yacht Clubu i KKW-29, pod opieką trenerów Tylka i Birosa rozpoczęła intensywny trening na wartkich wodach Dunajca. Początek to spokojne odcinki pływane między Sromowcami Niżnymi i Wyżnymi. Potem większe wyzwania w malowniczym Przełomie Dunajca. Dziennie zawodnicy przepływali do 30 kilometrów. By dać nieco odpocząć wiosłującym mięśniom, popołudniowe treningi zrealizowano w formie marszobiegu. Była wycieczka na słynne Trzy Korony i mniej znany, lecz niezwykle urokliwy Lubań. A w ramach odpoczynku grupa zwiedzała zamek w Niedzicy.

Najważniejsze zadanie zgrupowania to przygotowanie do startu w Mistrzostwach Polski w Zjeździe Kajakowym. Te zaplanowano w Szczawnicy od soboty 13 października. By sprostać wyzwaniom zawodnicy wielokrotnie płynęli przez trudny technicznie odcinek rzeki w Krościenku, który kończył trasę zjazdu.  Trzeba podkreślić, że żaden z zawodników nie zaliczył wywrotki. Było sporo emocji i dobrej zabawy.

Od soboty zawodnicy stanęli do rywalizacji. Trasa zjazdu liczyła około 5 kilometrów, jej pokonanie zajmowało 17-20 minut.

W grupie juniorów bezkonkurencyjny okazał się Patryk Stelmach z Yacht Clubu. Trzeba podkreślić doskonały czas przejazdu jaki uzyskał. Bardzo dobrze popłynęli pozostali nasi juniorzy. Jacek Piech z KKW-29 zajął siódmą lokatę, Mateusz Jagocki z Nadwiślanu był ósmy, a Michał Małecki( KKW-29) dziewiąty. Jacek i Michał na zawody dojechali z Poznania gdzie od września trenują w Szkole Mistrzostwa Sportowego. Również z SMS-u na zawody przyjechał Ada Kąkol. W tym roku rozpoczęła drugi rok nauki w wałeckim liceum. Zawodniczka KKW-29 wygrała rywalizację juniorek. Doskonale spisały się jej dwie młodsze klubowe koleżanki.

Natalia Kurpan zdobyła medal brązowy, a Wiktoria Bierzało była czwarta.

Wspomnieć trzeba o medalu Ani Kudły z KKW-29. Ta bardzo doświadczona zawodniczka zakończyła rywalizację seniorek na trzeciej pozycji.

W niedzielę zawodnicy rywalizowali w sprincie kajakowym. Konkurencja, rozgrywana w formule open składa się z dwóch przejazdów na odcinku około trzystu metrów. Start i metę wyznaczono na dość trudnym technicznie odcinku rzeki w Szczawnicy. O ostatecznym miejscu decyduje suma czasu dwóch przejazdów.

Swoją dobrą dyspozycję potwierdziła Ada Kąkol zajmując drugą pozycję, ósma zawody skończyła Ania Kudła.

Zawody w kajakowym zjeździe za nami. Zawodnicy pokazali się z dobrej strony, i co nie mniej ważne wykonali solidną pracę treningową. Zakończenie sezonu kajakowego w przepięknych Pieninach, przy niezwykłym w październiku bezchmurnym niebie i letnich temperaturach, będzie owocowało w kolejnym sezonie na torach kajakarstwa klasycznego.

 

« z 11 »